Przejdź do treści Wyszukiwarka

Karolina Kozłowska

Ekspert ds dostępności architektonicznej

Karolina Kozłowska, mgr inżynier architekt z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w zawodzie.

Projekty, w które była zaangażowana, obejmują obiekty od domów jednorodzinnych po budynki użyteczności publicznej, w tym liczne obiekty zabytkowe i znajdujące się w strefie ochrony konserwatorskiej. Wielokrotnie współprojektowała obiekty użyteczności publicznej związane z funkcją hotelową, szkolnictwa wyższego, biblioteczną, opieki zdrowotnej, konferencyjną, wystawienniczą, w tym wielkokubaturowe, np. budynek G2A ARENA Centrum Wystawienniczo-Kongresowe Województwa Podkarpackiego, z szerokim zasięgiem oddziaływania, w których przede wszystkim konieczna była rozległa analiza środowiskowa, kulturowa i ekonomiczna oraz znajomość najnowszych osiągnięć technologicznych.


Absolwentka Politechniki Krakowskiej na kierunku Architektura i Urbanistyka, w 2001 roku obroniła pracę dyplomową p.t. „Integracyjny ośrodek edukacyjno-rehabilitacyjny dla dzieci” na ocenę bardzo dobrą – dyplom międzynarodowy RIBA. Temat pracy wynikał z zainteresowania Pani Karoliny architekturą dla osób z niepełnosprawnością i osób starszych, co poprzedziła dodatkowo wyborem fakultatywnych zajęć związanych z tą tematyką. Swoją wiedzę pogłębiła poprzez ukończenie dwóch kierunków studiów podyplomowych związanych z problematyką konserwacji zabytków i energooszczędnością, istotnych przy zadaniach podejmowanych w pracy zawodowej projektanta.

Od 2007 roku posiada uprawnienia budowlane w specjalności architektonicznej bez ograniczeń, a od 2008 roku jest członkiem Podkarpackiej Izby Architektów RP.

W 2018 roku została, z nominacji Polskiego Komitetu Normalizacyjnego, ekspertem europejskiej komisji standaryzacyjnej CEN/TC 325 “Crime prevention through building, facility and area design”.
Obecnie jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym Politechniki Rzeszowskiej oraz ekspertem ds. dostępności architektonicznej na Uniwersytecie Rzeszowskiem.

W pracy badawczej zajmuje się tematem wpływu kształtowania przestrzeni na poczucie bezpieczeństwa jej użytkowników. Zainteresowania badawcze zostały zainicjowane wieloletnimi osobistymi doświadczeniami i bliskim kontaktem ze środowiskiem osób z niepełnosprawnością. Poszerzanie i regularne aktualizowanie wiedzy w zakresie dostępności architektonicznej, związane ściśle z tematyką projektowania uniwersalnego, pozwoliło na uzyskanie rozległych kompetencji do projektowania skoncentrowanego na osobach z niepełnosprawnością i osobach ze szczególnymi potrzebami.

Kontakt
Skontaktuj się naszym ekspertem przy użyciu danych poniżej lub skorzystaj
z formularza kontaktowego.
telefon
+48 605 095 051
Jeśli masz pytania, użyj formularza, aby się z nami skontaktować. Odpowiemy na Twój e-mail lub zadzwonimy do Ciebie! Obowiązkowe pola formularza zostały oznaczone gwiazdką (*).